Ezt a nyuszit egyébként a tavaszi kézműves vásárra is elvittük, a Petőfi Csarnokba. Alkotós asztalunknál kicsik és nagyok folyamatosan sorban álltak, hogy megtanulhassák az igazán nem nehéz kézműves technikának számító tűnemezelés fortélyait. Sok szép nyuszi készült, talán épp jelen sorok olvasói is találkozott velük? Nemcsak felnőttek, hanem gyermekek is elkészíthetik (szülői felügyelet mellett!).
Lássuk az elkészítés menetét!
- Tépjünk le egy akkora darabot a kiválasztott gyapjúból, amivel vastagon be tudjuk borítani a hungarocell tojás felületét, úgy, hogy ne látszódjék át a tojás fehér felülete.
- A nemezelőtűt tartsuk merőlegesen a tojás felületén és a tű fel-le történő gyors mozgatásával, határozott mozdulatokkal rögzítsük a hungarocell felületén a gyapjút. Mivel a tűk fel-le mozognak, a tűk tulajdonképpen egyrészt a hungarocell belsejébe tolják a gyapjúszálakat, másrészt a kívül maradó szálakat tömörítve, egyfajta gyapjúbevonatot alakítanak ki a hungarocell felületén.
Az alábbi képen a nemezeltű használatát láthatjuk, anyagra történő nemezelés alkalmával. Ugyanilyen mozdulattal használjuk a hungarocellre történő nemezeléskor is!
- Amikor beborítottuk a tojást, vágjunk le 4 darabot a zseníliadrótból. Kettőből fület, kettőből pedig "kezet" hajlítsunk. A fülek drótszárait sodorjuk eggyé. A meghajlított drótok helyét tágítsuk ki először ollóval, majd fúrjuk bele a hungarocell belsejébe a "karokat" és a füleket.
- Három egyforma zsenília pompomot rögzítsünk gombostűvel a tojás aljára. Kettő lesz a talpa, kettő pedig a farka.
- Ragasszuk fel a szemeket, majd egy gombostűvel rögzítsük az orrnak szánt apró zsenília pompomot.
- Vastag damilból vágjunk bajuszt, és tűzzük be a gyapjúba az orr közelébe.
- Helyezzük el a cilindert a fülek közé úgy, hogy kétoldalt a cilinder karimáját bevágjuk.
- Tegyünk a nyuszi "kezébe" rózsát vagy papírrépát.
Ha kedvet kaptunk a nyuszi elkészítéséhez, már csak a hozzávalók beszerzése van hátra.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése