Gondolnánk, hogy már Viktória királyné, Charles Dickens vagy Abraham Lincoln is készített önmaga életéről olyan fotóalbumokat, amelyeket írásbeli kiegészítésekkel, újságkivágásokkal, személyes relikviákkal látott el? Ezek az albumok a mai csodálatos gondossággal összeállított scrapbook albumok őseinek tekinthetők.
A tengerentúlon és más angol anyanyelvű országokban a múlt század 60-as, 70-es éveiben kezdődött ennek a hobbitechnikának a napjainkra teljes mértékben kiteljesedett virágzása. Ma már a scrapbook albumok készítésének szeretete az egész világon elterjedt, s ez nagy mértékben az Internetnek is köszönhető.
Az albumkészítést, annak ellenére, hogy a személyes élmények, események és érzések kifejezőeszköze, talán nem gondolnánk, de szerte a világon közösségekben művelik. Legyen ez akár lakóhelyeken kialakult baráti társaság vagy épp scrapbook honlapok köré épült virtuális közösség, ez a technika leginkább a mások munkáinak látványa által, és egy kis gyakorlattal sajátítható el. Ötletet meríthetünk egy színkombinációból, oldalvázlatból, témaválasztásból, a felhasznált hozzávalók látványából, egy apró részletből, az alkalmazott technikákból, s még inkább egy-egy oldal mondanivalójából. Ezen túlmenően az interneten végtelenszámú oktatóvideó, tanulmány, ingyenesen és fizetés fejében hozzáférhető tartalom érhető el.
- A scrapbook rövid története
- No, és miből áll vajon egy scrapbook oldal?
- Milyen megvalósulási formái léteznek a scrapbook technikának?
- Milyen témákat dolgozhatunk fel albumoldalak és minialbumok formájában?
- Milyen alapanyagok állnak rendelkezésünkre?
- Hogyan sajátíthatjuk el az ismereteket ehhez a technikához?
- Milyen információk érhetők el magyar nyelven scrapbook témában?
Az összes scrapbook papír és a Sizzix Big Shot vágógép
2011. május 1-30 között 10% kedvezménnyel vásárolható meg a Rayher Kreatív Centrumban (Budapest, IX. Boráros tér 7. Duna Ház), valamint webáruházunkban.
Kattints ide, és válassz a scrapbook papírokat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése