Egy scrapbook oldal abban különbözik egy szimpla fotóalbumtól (itt akár a klasszikus fotóalbumokat, akár a mai modern, a fotók számára kialakított átlátszó tasakos albumokra egyaránt gondolhatunk), hogy a fotókon kívül, egy ilyen oldalra bármi más is rákerülhet, amit érzésünk és ízlésünk diktál, s ami a fotóval kapcsolatos gondolataink kifejezését elősegítheti.
Mi lehet ez a bármi más? Címfelirat, kézzel írt vagy nyomtatott gondolatok, díszítőelemek, speciális scrapbook papírdarabok (innen adódik magának a technikának is az elnevezése: scrap - angolul papírfecnit jelent), dátum, tárgyi emlékek, belépőjegyek, relikviák, apró emléktárgyak, régi pénzérmék, "bizonyítékok".
A felsorolás kapcsán már talán ki is alakult egy kép bennünk, mennyivel gazdagabb élményt nyújthat, ha ilyen technikával "feldíszített" albumot lapozgatunk? Cikksorozatunk további folytatásában még többet tudhatunk meg erről. Térjünk vissza néhány nap múlva, és olvassunk tovább a scrapbook technikáról!
- A scrapbook rövid története
- No, és miből áll vajon egy scrapbook oldal?
- Milyen megvalósulási formái léteznek a scrapbook technikának?
- Milyen témákat dolgozhatunk fel albumoldalak és minialbumok formájában?
- Milyen alapanyagok állnak rendelkezésünkre?
- Hogyan sajátíthatjuk el az ismereteket ehhez a technikához?
- Milyen információk érhetők el magyar nyelven scrapbook témában?
Ne felejtsük el, hogy az összes scrapbook papír és a Sizzix Big Shot vágógép 2011. május 1-30 között 10% kedvezménnyel vásárolható meg a Rayher Kreatív Centrumban (Budapest, IX. Boráros tér 7. Duna Ház), valamint webáruházunkban.
Kattints ide, és válassz a scrapbook papírokat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése